Pionýrská stezka 21. - 23.9.2007

Letošní republikové finále Pionýrské stezky se uskutečnilo ve dnech 21. až 23.září za účasti 130 účastníků. I naše skupina vyslala svou mini výpravičku čítající 3 členy. Zastoupení jsme měli i v řadách rozhodčích. Starali jsme se o stanoviště střelby ze vzduchovky a poloviční účast jsme měli i na kontrole orientace. Vyrazili jsme již v pátek v podvečer a po příjezdu se ubytovali v jedné z chatek. Večer jsme strávili seznamováním s ostatními účastníky.

V sobotu pak vše začalo. Na trať postupně vybíhali jednotlivé hlídky, jako šestá vybíhala smíšená hlídka s našim členem Danem (v kategorii nejmladších). Po nich následovala kategorie mladších, kde jsme měli také svou hlídku - Vendulu s Ondrou. Postupně vyběhly všechny hlídky a na závěr skupina "starých psů". Na trati většinu čekaly následující stanoviště: střelba ze vzduchovky (tu neměla nejmladší kategorie), orientace, uzly, lanová lávka, hod na cíl, první pomoc, stavba stanu (tu neměla nejmladší kategorie),  rostliny, hudba, přišití knoflíku, složení baterky, zatlučení hřebíku a sazky stopy živočichů, kulturní památky a umělecké slohy (tu neměla nejmladší kategorie).

Za hlavním závodem následovaly doplňkové programy – výtvarné dílny, společenské hry, lanové aktivity, střelnice. Večer jsme se všichni za svitu měsíce sešli u táboráčku, kde jsme strávili příjemný večer s písničkami a hrou.

Ani jsme se nenadáli, a byla tu neděle. Po snídani následovalo balení a úklid chatek. Pak již jsme si vyslechli  už jen vyhlášení vítězů a jelo se domů. Ti nejvzdálenější až do Ústí nad Labem. Vyhrál vlastně každý, ale na stupních vítězů stáli jen ti nejlepší. Naše hlídka v nejmladší kategorii skončila na čtvrtém místě, druhá hlídka potom obsadila pěkné šesté místo.