Pátek

Dnes vyrážíme. Již příjezd nevěstí nic dobrého. Mraky se převalují nízko nad horami, občas se spustí déšť či mrholení. Nic nás neodrazuje a pouštíme se do kontroly stanů, než přijede hlavní voj. Po dvanácté hodině doráží. Autobus přiváží 32 odvážlivců, kteří se rozhodli prožít alespoň týden v divoké přírodě. Opět začalo mrholit. Přesto vykládáme autobus a první osadníci zabydlují své chýše. Po doplnění energie z vlastních zdrojů následuje nezbytné seznámení se s organizací táborového života, s táborovým řádem, denním režimem ap.  Potom jsme se pustili hned do táborového života. Čekal nás život pravěkých lovců.  Byli jsme rozděleni do tří kmenů  – jeleni, sokoli a medvědi. Každý kmen tvořili dva rody – starších a mladších členů (srny, laně, volavky, straky, lišky a vlci). Seznámili jsme se i se svými vedoucími – Ivou, Lidou a Jirkou. Následovala první hra, kdy jsme museli najít rozstříhanou zprávu, složit a vyluštit text. Tak jsme zjistili jméno svého kmene a jednotlivých rodů. Potom jsme se pustili do výroby kmenových totemů, které měly odrážet název kmene. Večer jsme se sešli u prvního táboráčku.

Výroba totemu
  Rozhovor s hlavním